Nástěnné malby jako neotřelá dekorace nebo reklama

Malby lze obecně rozdělit na reklamní a dekorativní, případně na interiérové a venkovní. V době, kdy se jako reklamní upoutávky využívají v drtivé většině plastové cedule, bannery a jim podobné, je stále nástěnná malba zajímavou alternativou.

Nástěnná malba v restauraci Modrá hvězda

Nástěnná malba s Cadillacem v Baraka Baru

 

Prvořadou výhodou je samozřejmě ona ruční malba, jež má své kouzlo, díky kterému zůstane jedinečná. Motivy reklamních maleb si může vymyslet zákazník sám, stejně tak mu ale mohou být předloženy různé grafické návrhy, jež reflektují jeho přání a požadavky, ale zároveň je doplňují o nové nápady. Před prvoplánovými reklamními sděleními, kterých je všude až příliš, upřednostňujeme takový motiv, který na daný produkt vtipně, zajímavě poukáže, nebo na něj naráží různými detaily v malbě, tak aby si ji pozorovatel mohl prohlížet dlouho, po první vteřině ho pohled neomrzel a tím ho malba více ovlivnila.

Venkovní nástěnná malba na budově čističky odpoadních vod Excalibur Army

Veselá nástěnná malba v Kravíně Hrobice

 

Především u nástěnných maleb v interiéru je velmi důležité, aby korespondovaly s architektonickými dispozicemi prostoru, jeho vybavením a barevně s ním ladily. Primárně je třeba, aby v návštěvnících malba navodila příjemný pocit. Interiérové malby jsou vhodné například do restaurace, kanceláře ale i domů. Jsou zajímavou alternativou k olejomalbám, případně jejich doplňkem.  

Malby v prodejně s nábytkem

 

Obrovskou výhodou nástěnných maleb je jejich vysoká životnost. Základem je samozřejmě správně připravený podklad. Malby jsou vytvářeny kvalitními fasádními barvami a případně dodatečně ošetřovány tak, aby co nejdéle vydržely v prostředí, kde se nachází. Pozn.: Jedna z prvním maleb na venkovní fasádě, která byla i přes upozornění zákazníka na velmi nekvalitní a odlupující se fasádu, vytvořena před více než šestnácti lety a stále drží.

 

Nástěnnou malbou je možné vyzdobit i dětský pokoj vaší ratolesti, která se pak bude jistě v daném prostoru cítít mnohem lépe. Nepřeberné množství našich dětských nástěnných maleb můžete vidět v řadě českých nemocnic - v Liberci, Hradci Králové, Znojmě nebo ve FN v Motole.

Dětská nástěnná malba - indiánská vesnice

Dětská malba - džungle